MIRASKI SCHOOL & RENTAL BENECKO

 

Benecko

Benecko je malebná vesnička nacházející se v západních Krkonoších s nadmořskou výškou 1 000 m. Historie dřívější hornické obce sahá do 16. Století. Terminální poloha na západních svazích žalské rozsochy (Přední Žalý – 1019 m) zajišťuje Benecku příhodné klimatické podmínky a dlouhý denní svit slunce. Spojeny jsou s ní také pěkné výhledy k západu a na sever (údolí Jizery či masivy Lysé hory a Kotle).
V centru obce se nachází několik lyžařských půjčoven, lyžařských škol, restaurací či občerstvení. Benecko je orientováno na turistický ruch, a proto zde najdeme mnoho hotelů, penzionů a soukromých ubytovacích zařízení.
Skiareál Benecko nabízí milovníkům sjezdového lyžování 8 upravených sjezdovek a díky jejich různorodé obtížnosti jsou vhodné pro děti či začínající lyžaře a snowboardisty. Na Benecku jsou také k dispozici běžecké tratě v délce 15 km, které jsou napojeny na Špindlerův Mlýn, Horní Mísečky či lyžařskou cestu.
Dopravní dostupnost – na Benecko se lze kromě individuální automobilové dopravy dostat i pravidelnou autobusovou linkou z Jilemnice nebo Vrchlabí. Místní komunikace sem odbočuje ze silnice 286 ve směru na Horní Mísečky asi 1,5 km nad Hrabačovem vpravo a je spojena se silnicí do Vrchlabí – průjezdová obec.